Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B473MACNBNC
CL31B473MACNBNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31B473MACNBNC
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.047UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B473MACNBNC.pdf
Availability of CL31B473MACNBNC
QUANTITY
CL31B473MACNBNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B473MACNBNC
Internal Part NumberEIS-CL31B473MACNBNC
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B473MACNBNC
Related LinksCL31B47, CL31B473MACNBNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B473MACNBNC Details Description
Related parts for CL31B473MACNBNC
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO204AL datasheet.pdf
RES 324 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER 3.70KHZ 3-16VDC 90DB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.9A 149 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CAT6 EZ RJ45 PLUGS datasheet.pdf
CONN VT CPI B/A HDR GOLD 38POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 5W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
IC DAC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT PINS datasheet.pdf