Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B683KBCNNNC
CL31B683KBCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31B683KBCNNNC
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B683KBCNNNC.pdf
Availability of CL31B683KBCNNNC
QUANTITY
CL31B683KBCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B683KBCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31B683KBCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B683KBCNNNC
Related LinksCL31B68, CL31B683KBCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B683KBCNNNC Details Description
Related parts for CL31B683KBCNNNC
IC REG LDO 4V 0.15A 5USMD datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 2M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W SMBG datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF19 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf