Vishay/BCcomponents MCU08050D2322BP500
MCU08050D2322BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D2322BP500
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D2322BP500.pdf
Availability of MCU08050D2322BP500
QUANTITY
MCU08050D2322BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D2322BP500
Internal Part NumberEIS-MCU08050D2322BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D2322BP500
Related LinksMCU08050D, MCU08050D2322BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D2322BP500 Details Description
Related parts for MCU08050D2322BP500
RES SMD 3.28KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PLUG NON-NEMA SAFEWAY 15A/125V datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 90 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TWO WAY SADDLE MOUNT CABLE TIE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.062UF RADIAL datasheet.pdf
48VAC / 60VDC MOV DIN LV SPD datasheet.pdf