Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1628100R000B9W
Y1628100R000B9W picture photo
Mfg. Part Number
Y1628100R000B9W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 3/4W 2512
Datasheet Download
Y1628100R000B9W.pdf
Availability of Y1628100R000B9W
QUANTITY
Y1628100R000B9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1628100R000B9W
Internal Part NumberEIS-Y1628100R000B9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSMP
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1628100R000B9W
Y1628100R000B9W Details Description
Related parts for Y1628100R000B9W
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY WIRE LEAD 6A datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SGL 80MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
IC 8BIT ADDRESSABLE LATCH 16SOIC datasheet.pdf
MINITEK HDR VER POL&LAT datasheet.pdf
RES 78 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 34POS datasheet.pdf