Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C101KGFNNNF
CL31C101KGFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL31C101KGFNNNF
Brief Description
CAP CER 100PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C101KGFNNNF.pdf
Availability of CL31C101KGFNNNF
QUANTITY
CL31C101KGFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C101KGFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL31C101KGFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C101KGFNNNF
Related LinksCL31C10, CL31C101KGFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C101KGFNNNF Details Description
Related parts for CL31C101KGFNNNF
CONN PIN 16-18 AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65 WD 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM,SOLIS R 16-14 6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SSD 80GB SCSI datasheet.pdf
CONN HDR 15POS VERT 2MM WHT T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 240MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 24POS SMD datasheet.pdf