Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31X226KOHN3NE
CL31X226KOHN3NE picture photo
Mfg. Part Number
CL31X226KOHN3NE
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X6S 1206
Datasheet Download
CL31X226KOHN3NE.pdf
Availability of CL31X226KOHN3NE
QUANTITY
CL31X226KOHN3NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31X226KOHN3NE
Internal Part NumberEIS-CL31X226KOHN3NE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31X226KOHN3NE
Related LinksCL31X22, CL31X226KOHN3NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31X226KOHN3NE Details Description
Related parts for CL31X226KOHN3NE
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.2PF 25V 0402 datasheet.pdf
DSUB 62 F NMB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 246K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf