Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32A226KQJNNNE
CL32A226KQJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32A226KQJNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
CL32A226KQJNNNE.pdf
Availability of CL32A226KQJNNNE
QUANTITY
CL32A226KQJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32A226KQJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32A226KQJNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32A226KQJNNNE
Related LinksCL32A22, CL32A226KQJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32A226KQJNNNE Details Description
Related parts for CL32A226KQJNNNE
CONN HEADER 4POS 2MM STR GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TRIM KIT UM4260 AND UM3660 2 PRT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 4MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS JFET P-CH 30V SOT23 datasheet.pdf