Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32A226MQJNNNE
CL32A226MQJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32A226MQJNNNE
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
CL32A226MQJNNNE.pdf
Availability of CL32A226MQJNNNE
QUANTITY
CL32A226MQJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32A226MQJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32A226MQJNNNE
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32A226MQJNNNE
Related LinksCL32A22, CL32A226MQJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32A226MQJNNNE Details Description
Related parts for CL32A226MQJNNNE
CABLE TIE MOUNT SWIVEL 120LBS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/25A DC datasheet.pdf