Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B105KCJNNWE
CL32B105KCJNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B105KCJNNWE
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B105KCJNNWE.pdf
Availability of CL32B105KCJNNWE
QUANTITY
CL32B105KCJNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B105KCJNNWE
Internal Part NumberEIS-CL32B105KCJNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B105KCJNNWE
Related LinksCL32B10, CL32B105KCJNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B105KCJNNWE Details Description
Related parts for CL32B105KCJNNWE
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC TRUE RMS/DC CONV 14CDIP datasheet.pdf
CONN RECEPT SNAP-IN/SOLDER TAB datasheet.pdf
FIXED IND 150MH 28MA 300 OHM TH datasheet.pdf
CONN LONG EJECTOR LATCH FOR MHDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 4.5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf