Laird - Embedded Wireless Solutions CL4424-100-485-SP
CL4424-100-485-SP picture photo
Mfg. Part Number
CL4424-100-485-SP
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
TXRX 2.4GHZ RS485 100MW W/ANT'S
Datasheet Download
CL4424-100-485-SP.pdf
Availability of CL4424-100-485-SP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CL4424-100-485-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of CL4424-100-485-SP
Internal Part NumberEIS-CL4424-100-485-SP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSelection Guide
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series-
Function2 Transceivers
Modulation or ProtocolFHSS, FSK
Frequency2.4GHz
ApplicationsGeneral Purpose
InterfaceRS-485
Sensitivity-99dBm
Power - Output100mW
Data Rate (Max)288kbps
Features2 ConnexLink RS485 Units
Voltage - Supply7 V ~ 18 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL4424-100-485-SP
Related LinksCL4424-1, CL4424-100-485-SP Datasheet, Laird - Embedded Wireless Solutions Distributor
CL4424-100-485-SP Details Description
Related parts for CL4424-100-485-SP
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 5V D2PAK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-TDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 8 POS MALE 1M CAT5E datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf