TDK Corporation CLF10040T-331M-CA
CLF10040T-331M-CA picture photo
Mfg. Part Number
CLF10040T-331M-CA
Brief Description
FIXED IND 330UH 530MA 1.032 OHM
Datasheet Download
CLF10040T-331M-CA.pdf
Availability of CLF10040T-331M-CA
QUANTITY
CLF10040T-331M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF10040T-331M-CA
Internal Part NumberEIS-CLF10040T-331M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating530mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.032 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.162" (4.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF10040T-331M-CA
Related LinksCLF10040, CLF10040T-331M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF10040T-331M-CA Details Description
Related parts for CLF10040T-331M-CA
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 25POS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL HER DIFF datasheet.pdf
RECEIVER 315MHZ KH SERIES datasheet.pdf
HDM/FA SMPO.110F.155F LM CONT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf