Ampleon USA Inc. CLF1G0035-100,112
CLF1G0035-100,112 picture photo
Mfg. Part Number
CLF1G0035-100,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
IC RF PWR AMP 100W SOT467C
Datasheet Download
CLF1G0035-100,112.pdf
Availability of CLF1G0035-100,112
QUANTITY
CLF1G0035-100,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF1G0035-100,112
Internal Part NumberEIS-CLF1G0035-100,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTube
Transistor TypeHEMT
Frequency3.5GHz
Gain10dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test330mA
Power - Output100W
Voltage - Rated150V
Package / CaseSOT467C
Supplier Device PackageSOT467C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF1G0035-100,112
Related LinksCLF1G003, CLF1G0035-100,112 Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
CLF1G0035-100,112 Details Description
Related parts for CLF1G0035-100,112
TRANSDUCER W/TEMP 500# 100MV datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 64X36X2 132-QFP datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCHMITT 14TSSOP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN SPLICE PARALLEL SOLIS 8AWG datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.4PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UDFN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf