TDK Corporation CLF6045T-151M
CLF6045T-151M picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-151M
Brief Description
FIXED IND 150UH 600MA 480 MOHM
Datasheet Download
CLF6045T-151M.pdf
Availability of CLF6045T-151M
QUANTITY
CLF6045T-151M Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-151M
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-151M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)576 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-151M
Related LinksCLF604, CLF6045T-151M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-151M Details Description
Related parts for CLF6045T-151M
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
OSC XO 18.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 400CPR 6MM datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF N-CH DC/DC MLP33 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 23 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf