TDK Corporation CLLE1AX7S0G104M050AC
CLLE1AX7S0G104M050AC picture photo
Mfg. Part Number
CLLE1AX7S0G104M050AC
Brief Description
CAP CER 0.1UF 4V X7S 0805
Datasheet Download
CLLE1AX7S0G104M050AC.pdf
Availability of CLLE1AX7S0G104M050AC
QUANTITY
CLLE1AX7S0G104M050AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLLE1AX7S0G104M050AC
Internal Part NumberEIS-CLLE1AX7S0G104M050AC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package1
SeriesCLL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLLE1AX7S0G104M050AC
Related LinksCLLE1AX7S0, CLLE1AX7S0G104M050AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLLE1AX7S0G104M050AC Details Description
Related parts for CLLE1AX7S0G104M050AC
TOOL INTERCHANGEABLE BATTERY datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 38.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf