Luminus Devices Inc. CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB SMD
Datasheet Download
CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCLM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test235 lm (Typ)
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test73 lm/W
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
Related LinksCLM-6-27-95-, CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CLM-6-27-95-18-AA00-F2-2
CAP CER 2200PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 25POS W/O CONT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS .050X.100 IDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
SERVO DRIVE 200W 240V 1PHA G-SER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf