Luminus Devices Inc. CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
QUANTITY
CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCLM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test330 lm (Typ)
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension12.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
Related LinksCLM-6-30-80-, CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-30-80-18-AA02-F2-3
IC 8051 MCU 32K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf