Luminus Devices Inc. CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
Datasheet Download
CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)27V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max240mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-35-90-, CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-35-90-27-AA00-F2-3
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANS ARRAY NPN/PNP 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-8POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2M OHM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf