Sumida Corporation CLQ4D10NP-120NC
CLQ4D10NP-120NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ4D10NP-120NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 630MA 345 MOHM
Datasheet Download
CLQ4D10NP-120NC.pdf
Availability of CLQ4D10NP-120NC
QUANTITY
CLQ4D10NP-120NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ4D10NP-120NC
Internal Part NumberEIS-CLQ4D10NP-120NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLQ4D10
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance12µH
Tolerance±30%
Current Rating630mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)345 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ4D10NP-120NC
Related LinksCLQ4D10, CLQ4D10NP-120NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ4D10NP-120NC Details Description
Related parts for CLQ4D10NP-120NC
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
LED MT SR VERT 4MM 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf