Sumida Corporation CLQ4D10NP-271NC
CLQ4D10NP-271NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ4D10NP-271NC
Brief Description
FIXED IND 270UH 120MA 7.25 OHM
Datasheet Download
CLQ4D10NP-271NC.pdf
Availability of CLQ4D10NP-271NC
QUANTITY
CLQ4D10NP-271NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ4D10NP-271NC
Internal Part NumberEIS-CLQ4D10NP-271NC
Material - Core-
Inductance270µH
Tolerance±30%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.25 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ4D10NP-271NC
Related LinksCLQ4D10, CLQ4D10NP-271NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ4D10NP-271NC Details Description
Related parts for CLQ4D10NP-271NC
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRAY 3" datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 200V 400A TO220 datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
CONN PWR PLUG DC 2.1X5.5 8A MOD datasheet.pdf
END PANEL ALUMINUM BLACK 10/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X0.3MM W/ADH datasheet.pdf
RES 5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
PCI EXPRESS 2X18 POS BK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf