Sumida Corporation CLS62NP-270NC
CLS62NP-270NC picture photo
Mfg. Part Number
CLS62NP-270NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 432MA 412 MOHM
Datasheet Download
CLS62NP-270NC.pdf
Availability of CLS62NP-270NC
QUANTITY
CLS62NP-270NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS62NP-270NC
Internal Part NumberEIS-CLS62NP-270NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLS62
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance-
Current Rating432mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)412 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS62NP-270NC
Related LinksCLS62N, CLS62NP-270NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLS62NP-270NC Details Description
Related parts for CLS62NP-270NC
TRIMMER 200K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 130MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 14' datasheet.pdf
2.5 W/B CONN TPA-13P datasheet.pdf
GREY PLASTIC PG9 CABLE SEAL 2-6M datasheet.pdf
DIODE FAST RECOVERY AXIAL datasheet.pdf
37POS GREY J.SCREW datasheet.pdf