Sumida Corporation CLS62NP-271MC
CLS62NP-271MC picture photo
Mfg. Part Number
CLS62NP-271MC
Brief Description
FIXED IND 270UH 144MA 4.13 OHM
Datasheet Download
CLS62NP-271MC.pdf
Availability of CLS62NP-271MC
QUANTITY
CLS62NP-271MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS62NP-271MC
Internal Part NumberEIS-CLS62NP-271MC
Material - Core-
Inductance270µH
Tolerance-
Current Rating144mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.13 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS62NP-271MC
Related LinksCLS62N, CLS62NP-271MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLS62NP-271MC Details Description
Related parts for CLS62NP-271MC
CONN SOCKET RCPT .036-.054 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 500MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 24K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
SENSOR UNAMPLIFIED +-15 PSI datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48LFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 110MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 17POS THRUHL datasheet.pdf