Panduit CLT125F-L3
CLT125F-L3 picture photo
Mfg. Part Number
CLT125F-L3
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
TUBING CORRUGATED SLIT 1.25"
Datasheet Download
CLT125F-L3.pdf
Availability of CLT125F-L3
QUANTITY
CLT125F-L3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLT125F-L3
Internal Part NumberEIS-CLT125F-L3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesCLT
TypeSlit Wrap (Slit Harness)
Diameter1.500" (38.10mm)
Diameter - Maximum-
Length50' (15.24m)
MaterialPolyethylene
FeaturesCorrugated
ColorOrange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLT125F-L3
Related LinksCLT12, CLT125F-L3 Datasheet, Panduit Distributor
CLT125F-L3 Details Description
Related parts for CLT125F-L3
CONN INTEGRATED RM VERT PLASTIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
MINITEK HDR VER POL&LAT- datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 3POS TIN datasheet.pdf