Citizen Finedevice CM309A33.000MABJT
CM309A33.000MABJT picture photo
Mfg. Part Number
CM309A33.000MABJT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SOJ, 2.85mm pitch
Datasheet Download
CM309A33.000MABJT.pdf
Availability of CM309A33.000MABJT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM309A33.000MABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309A33.000MABJT
Internal Part NumberEIS-CM309A33.000MABJT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM309A
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SOJ, 2.85mm pitch
Size / Dimension0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309A33.000MABJT
Related LinksCM309A33, CM309A33.000MABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309A33.000MABJT Details Description
Related parts for CM309A33.000MABJT
CONN MODULAR 6-6 PANEL MT 305MM datasheet.pdf
RES 30 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8UF 350V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 0 DEG GRAY/BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU 8CH MUX 28-PLCC datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADPTR 24V 65W datasheet.pdf