Citizen Finedevice CM309S4.433619MABJTR
CM309S4.433619MABJTR picture photo
Mfg. Part Number
CM309S4.433619MABJTR
Brief Description
Crystal 4.433619MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
CM309S4.433619MABJTR.pdf
Availability of CM309S4.433619MABJTR
QUANTITY
CM309S4.433619MABJTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309S4.433619MABJTR
Internal Part NumberEIS-CM309S4.433619MABJTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeMHz Crystal
Frequency4.433619MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309S4.433619MABJTR
Related LinksCM309S4.43, CM309S4.433619MABJTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309S4.433619MABJTR Details Description
Related parts for CM309S4.433619MABJTR
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS NPN INPUT datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf