Vector Electronics & Technology, Inc. CM45A65-2
CM45A65-2 picture photo
Mfg. Part Number
CM45A65-2
Manufacturer
Product Category
Card Racks
Brief Description
MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH
Datasheet Download
CM45A65-2.pdf
Availability of CM45A65-2
QUANTITY
CM45A65-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM45A65-2
Internal Part NumberEIS-CM45A65-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Racks
SeriesCM Module
TypeCard Mount Module
Size / Dimension6.570" L x 2.000" W (166.88mm x 50.80mm)
Height3U = 5.250" (133.35mm)
Card Size Range4.500" H x 6.500" L (114.30mm x 165.10mm)
Guide Method-
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM45A65-2
Related LinksCM45, CM45A65-2 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
CM45A65-2 Details Description
Related parts for CM45A65-2
TRANSFORMER CURRENT SPLIT CORE datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH UNIT D datasheet.pdf
SINGLE CONTACT 1.0MM HT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf