| Internal Part Number | EIS-CM45B95-2 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Card Racks | |
| Series | CM Module | |
| Type | Card Mount Module | |
| Size / Dimension | 9.570" L x 2.000" W (243.08mm x 50.80mm) | |
| Height | 3U = 5.250" (133.35mm) | |
| Card Size Range | 4.500" H x 9.600" L (114.30mm x 243.84mm) | |