Vishay/Beyschlag CMA02040X1003GB300
CMA02040X1003GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X1003GB300
Brief Description
RES SMD 100K OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X1003GB300.pdf
Availability of CMA02040X1003GB300
QUANTITY
CMA02040X1003GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X1003GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X1003GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X1003GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X1003GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X1003GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X1003GB300
CONN RECEPT 12POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP EXT ACTUATOR 7POS datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 4 SEC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 2POS 2MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf