Vishay/Beyschlag CMB02070X2709GB200
CMB02070X2709GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X2709GB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27 OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X2709GB200.pdf
Availability of CMB02070X2709GB200
QUANTITY
CMB02070X2709GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X2709GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X2709GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X2709GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X2709GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X2709GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X2709GB200
IC ENCORE MCU FLASH 64K 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 11POS .156 TIN datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT SWAP 10-MSOP datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES MO 1W 1.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf