Vishay/Dale RLR32C33R2FMRSL
RLR32C33R2FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C33R2FMRSL
Brief Description
RES 33.2 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C33R2FMRSL.pdf
Availability of RLR32C33R2FMRSL
QUANTITY
RLR32C33R2FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C33R2FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C33R2FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C33R2FMRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C33R2FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C33R2FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C33R2FMRSL
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 400A CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 8.3A 40 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 470K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
1739B26 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
M12-M12 4P R/A PVC CBL SHTH 5M datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL MNT M-F datasheet.pdf