Sumida Corporation CMD6D11BNP-100MC
CMD6D11BNP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 850MA 200 MOHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-100MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-100MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-100MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-100MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMD6D11B
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating850mA
Current - Saturation850mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD6D11BNP-100MC
Related LinksCMD6D11B, CMD6D11BNP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD6D11BNP-100MC Details Description
Related parts for CMD6D11BNP-100MC
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC GYROSCOPE YAW RATE 32CBGA datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 RELAY datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 1.85A 31.1 MOHM datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf