Vishay/Dale CMF0715R000GNR680
CMF0715R000GNR680 picture photo
Mfg. Part Number
CMF0715R000GNR680
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF0715R000GNR680.pdf
Availability of CMF0715R000GNR680
QUANTITY
CMF0715R000GNR680 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0715R000GNR680
Internal Part NumberEIS-CMF0715R000GNR680
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0715R000GNR680
Related LinksCMF0715R, CMF0715R000GNR680 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0715R000GNR680 Details Description
Related parts for CMF0715R000GNR680
VARISTOR 243V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 13A TO263 datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 68POS datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf