Vishay/Dale CMF07180K00GNEK80
CMF07180K00GNEK80 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07180K00GNEK80
Brief Description
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07180K00GNEK80.pdf
Availability of CMF07180K00GNEK80
QUANTITY
CMF07180K00GNEK80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07180K00GNEK80
Internal Part NumberEIS-CMF07180K00GNEK80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07180K00GNEK80
Related LinksCMF07180, CMF07180K00GNEK80 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07180K00GNEK80 Details Description
Related parts for CMF07180K00GNEK80
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES 2.3 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
PICO-EZMATE HARNESS FOR VERO 6" datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf