Vishay/Dale CMF0722K000JKBF
CMF0722K000JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF0722K000JKBF
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0722K000JKBF.pdf
Availability of CMF0722K000JKBF
QUANTITY
CMF0722K000JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0722K000JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF0722K000JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0722K000JKBF
Related LinksCMF0722, CMF0722K000JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0722K000JKBF Details Description
Related parts for CMF0722K000JKBF
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG RF 2COND PHONO datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
TERMINAL STRAP - 39.5" LENGTH datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PLL RF FREQ SYNTHESIZER 24QFN datasheet.pdf
IC SOC MULTICORE DSP+ARM 900BGA datasheet.pdf
M801 14C 14#16 PIN RECP THRD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf