Vishay/Dale CMF0724R000JKRE
CMF0724R000JKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF0724R000JKRE
Brief Description
RES 24 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0724R000JKRE.pdf
Availability of CMF0724R000JKRE
QUANTITY
CMF0724R000JKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0724R000JKRE
Internal Part NumberEIS-CMF0724R000JKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0724R000JKRE
Related LinksCMF0724, CMF0724R000JKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0724R000JKRE Details Description
Related parts for CMF0724R000JKRE
IC OTP 1MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 5A TO263 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 36POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
THERMAL INTERFACE PAD 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
T8327C TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf