Vishay/Dale CMF073M6000JNR6
CMF073M6000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF073M6000JNR6
Brief Description
RES 3.6M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF073M6000JNR6.pdf
Availability of CMF073M6000JNR6
QUANTITY
CMF073M6000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF073M6000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF073M6000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF073M6000JNR6
Related LinksCMF073M, CMF073M6000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF073M6000JNR6 Details Description
Related parts for CMF073M6000JNR6
RES ARRAY 5 RES 560K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SPRING 20POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
VARISTOR 36V 1.5KA DISC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
JUNIOR-TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf