Vishay/Dale CMF07470K00GKR6
CMF07470K00GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07470K00GKR6
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07470K00GKR6.pdf
Availability of CMF07470K00GKR6
QUANTITY
CMF07470K00GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07470K00GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF07470K00GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07470K00GKR6
Related LinksCMF0747, CMF07470K00GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07470K00GKR6 Details Description
Related parts for CMF07470K00GKR6
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 54FBGA datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 15SPS 2CH A6 8MSOP datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
IC DVR SWITCH HI SIDE POWERSO10 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
ANT 2.4GHZ DIPOLE 10MM CABLE datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf