Vishay/Dale CMF075R0000GKBF
CMF075R0000GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF075R0000GKBF
Brief Description
RES 5 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF075R0000GKBF.pdf
Availability of CMF075R0000GKBF
QUANTITY
CMF075R0000GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF075R0000GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF075R0000GKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF075R0000GKBF
Related LinksCMF075R, CMF075R0000GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF075R0000GKBF Details Description
Related parts for CMF075R0000GKBF
IC ARM7 MCU FLASH 256K 144-LQFP datasheet.pdf
LED 4HI 3MM LOW CUR GREEN PC MNT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 10POS datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA HDR/NAIL DR TIN datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO213AB datasheet.pdf