Vishay/Dale CMF20270R00JNR6
CMF20270R00JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF20270R00JNR6
Brief Description
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF20270R00JNR6.pdf
Availability of CMF20270R00JNR6
QUANTITY
CMF20270R00JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20270R00JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF20270R00JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20270R00JNR6
Related LinksCMF2027, CMF20270R00JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20270R00JNR6 Details Description
Related parts for CMF20270R00JNR6
FILTER LINE RFI COMPACT DUAL 10A datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC RS-232 DRIVER/REC 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CGRID SL PMC WTOW SR 23POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO213AB datasheet.pdf