Vishay/Dale CMF202R0000JLEB
CMF202R0000JLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF202R0000JLEB
Brief Description
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF202R0000JLEB.pdf
Availability of CMF202R0000JLEB
QUANTITY
CMF202R0000JLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF202R0000JLEB
Internal Part NumberEIS-CMF202R0000JLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF202R0000JLEB
Related LinksCMF202R, CMF202R0000JLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF202R0000JLEB Details Description
Related parts for CMF202R0000JLEB
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C P 20" RBW JACKS NI datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf