Vishay/Dale CMF20470R00JKBF
CMF20470R00JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF20470R00JKBF
Brief Description
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF20470R00JKBF.pdf
Availability of CMF20470R00JKBF
QUANTITY
CMF20470R00JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20470R00JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF20470R00JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)