Vishay/Dale CMF2047K000GNRE
CMF2047K000GNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF2047K000GNRE
Brief Description
RES 47K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF2047K000GNRE.pdf
Availability of CMF2047K000GNRE
QUANTITY
CMF2047K000GNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2047K000GNRE
Internal Part NumberEIS-CMF2047K000GNRE
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)