Vishay/Dale CMF20680R00GKEA
CMF20680R00GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF20680R00GKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 680 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20680R00GKEA.pdf
Availability of CMF20680R00GKEA
QUANTITY
CMF20680R00GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20680R00GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF20680R00GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20680R00GKEA
Related LinksCMF2068, CMF20680R00GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20680R00GKEA Details Description
Related parts for CMF20680R00GKEA
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 300A DO200AA datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CABLE RJ45 2M IND PLUG-PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf