Vishay/Dale CMF50100K00JNEA
CMF50100K00JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00JNEA
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00JNEA.pdf
Availability of CMF50100K00JNEA
QUANTITY
CMF50100K00JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00JNEA
Related LinksCMF5010, CMF50100K00JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00JNEA Details Description
Related parts for CMF50100K00JNEA
FIXED IND 2.2UH 145MA 2.27 OHM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5700K 2SMD datasheet.pdf
IC DSC 64KB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN 5C 5#16S PIN PLUG datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X7R 3.3レF 25V datasheet.pdf