Vishay/Dale CMF5010K000FHR6
CMF5010K000FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010K000FHR6
Brief Description
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010K000FHR6.pdf
Availability of CMF5010K000FHR6
QUANTITY
CMF5010K000FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010K000FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5010K000FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010K000FHR6
Related LinksCMF5010, CMF5010K000FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010K000FHR6 Details Description
Related parts for CMF5010K000FHR6
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 4:5 5V LP 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf