Taiyo Yuden UP050SL560J-KEC
UP050SL560J-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL560J-KEC
Brief Description
CAP CER 56PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL560J-KEC.pdf
Availability of UP050SL560J-KEC
QUANTITY
UP050SL560J-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL560J-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050SL560J-KEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL560J-KEC
Related LinksUP050SL, UP050SL560J-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL560J-KEC Details Description
Related parts for UP050SL560J-KEC
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 0.249 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
RES SMD 55.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf