Vishay/Dale CMF50121K00FKR6
CMF50121K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121K00FKR6
Brief Description
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121K00FKR6.pdf
Availability of CMF50121K00FKR6
QUANTITY
CMF50121K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50121K00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121K00FKR6
Related LinksCMF5012, CMF50121K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF50121K00FKR6
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.6A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 9SIP datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48FPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf