Vishay/Dale CMF5012K100BER6
CMF5012K100BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5012K100BER6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5012K100BER6.pdf
Availability of CMF5012K100BER6
QUANTITY
CMF5012K100BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5012K100BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5012K100BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5012K100BER6
Related LinksCMF5012, CMF5012K100BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5012K100BER6 Details Description
Related parts for CMF5012K100BER6
PCB COPPER CLAD POS 6X9" 2-SIDE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS STR datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 1A 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
SENSOR PNP 1000MM 12-24VDC datasheet.pdf