Vishay/Dale CMF5012K100FKBF
CMF5012K100FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5012K100FKBF
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5012K100FKBF.pdf
Availability of CMF5012K100FKBF
QUANTITY
CMF5012K100FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5012K100FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5012K100FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5012K100FKBF
Related LinksCMF5012, CMF5012K100FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5012K100FKBF Details Description
Related parts for CMF5012K100FKBF
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 1206 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE FERR 330.0UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DUAL PORT IEEE 1394A 176-BGA datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 240 OHM 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 150MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD datasheet.pdf