Vishay/Dale CMF5015K400FHBF
CMF5015K400FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K400FHBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K400FHBF.pdf
Availability of CMF5015K400FHBF
QUANTITY
CMF5015K400FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K400FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5015K400FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K400FHBF
Related LinksCMF5015, CMF5015K400FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K400FHBF Details Description
Related parts for CMF5015K400FHBF
IC SRAM 16KBIT 25NS 24DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 208K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
V/T HDR POWERBLADE datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf