Vishay/Dale CMF50180R00GKR6
CMF50180R00GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50180R00GKR6
Brief Description
RES 180 OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF50180R00GKR6.pdf
Availability of CMF50180R00GKR6
QUANTITY
CMF50180R00GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50180R00GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50180R00GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50180R00GKR6
Related LinksCMF5018, CMF50180R00GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50180R00GKR6 Details Description
Related parts for CMF50180R00GKR6
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
KIT EVALUATION GMR SWITCH datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG CAP FOR .0B. datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CORD GRIP, PG42, NPB, 36-40MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 94POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 250W datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
AB 3100A SHL KIT 28 CAD OD datasheet.pdf